Pri nákupe nad 100€ - DOPRAVA ZDARMA !!!
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 15-19 hod., So 09-12 hod., Ne 18-20 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Digitálny žiak
Ako získať dotáciu 350 eur na notebook alebo tablet pre žiaka
Projekt digitálny žiak je určený pre žiakov základných, stredných a stredných odborných škôl. Pomáhame rodinám a podporujeme prístup detí k modernému vzdelávaniu. Podrobný popis na získanie dotácie 350€ a uplatnenie príspevku nájdete nižšie.

Ako získať dotáciu 350 eur na notebook alebo tablet pre žiaka
JaS Comp
 a Ministerstvo investícií v spolupráci s Digitálnou koalíciou – Národnou koalíciou pre digitálne zručnosti a povolania SR spúšťa národný projekt „Digitálny príspevok pre žiakov SR (Digitálny žiak)“, v rámci ktorého dostanú vybrané skupiny žiakov jednorazový príspevok 350 eur na nákup notebooku alebo tabletu s klávesnicou. Ide o jednoduchú poukážkovú schému, vďaka ktorej si budú môcť žiaci zaobstarať presne také zariadenie, ktoré najviac vyhovuje ich potrebám.

Dnešné deti musia pri vyučovaní aj pri domácich úlohách čoraz viac využívať digitálne zariadenia – hybridná forma vzdelávania sa za uplynulé roky stala úplne bežnou súčasťou ich života. Lenže desaťtisíce školákov nemajú pre to zodpovedajúce digitálne zručnosti a mnohí dokonca ani počítač či notebook.

Primárnym cieľom projektu Digitálny žiak je vyrovnať štartovacie pozície, zvýšiť dostupnosť digitálnych zariadení a podporiť rovný prístup vo vzdelávaní medzi žiakmi a to bez ohľadu na to, z akéhokoľvek socio-ekonomického prostredia pochádzajú. Aj vďaka tejto pomoci budú žiaci schopní študovať plnohodnotne i z domu a tiež rozvíjať svoje digitálne zručnosti a teda uspieť v digitálnej dobe.

​Jednorazový príspevok 350 eur je určený na nákup notebooku alebo tabletu s klávesnicou. Príspevky sa začnú žiakom poskytovať v priebehu roka. Prví na rad prídu prváci na stredných školách, ktorým má byť príspevok doručený ešte v tomto školskom roku 2022/2023.

Pre koho je projekt určený?

Skupiny oprávnených užívateľov príspevku tvoria štyri skupiny žiakov, pričom sú z veľkej časti tvorené sociálnymi skupinami obyvateľstva v hmotnej núdzi, domácnosťami s nízkymi a podpriemernými príjmami a žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Patria sem:

 • žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima) 
 • so špeciálnymi vzdelávacími potrebami podľa § 2 písm. p) zákona č. 245/2008 Z.z. žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
 • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% medián príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti (napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe) 
 • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre rok 2022/2023)


 


 

Presný postup ako to funguje?

1. Vyplňte registračný formulár študenta k projektu "Digitálny žiak"
Následne Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR overí vaše údaje a spravuje vašu žiadosť. Tento proces potrvá niekoľko dní, keďže overenie dát je postupné. Vyplňte registračný formulár študenta k projektu "Digitálny žiak"

Postup ako získať dotáciu 350 eur na notebook alebo tablet pre žiaka
2. Ak je žiak zaradený v databáze odporúčame príhlásiť do newslettra.
​Prihlásením odberu Newslettera "Digitýlny žiak" získate aktuálne informácie: spustenie projektu, zmeny v legislatíve, informácie ako získať a následne si uplatniť príspevok. Z odberu Newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

3. Následne vám prišla správa formou (SMS / Email) že ste oprávnený užívateľ, kde môžete na stránke jascomp.sk uplatniť príspevok vo výške 350€.
Na stránke jascomp.sk si môžete vybrať zariadenie (notebook alebo tablet).

4. Spolu so svojim zákonným zástupcom navštívte predajňu JaS Comp
Po overení potrebných informácií a uplatnení príspevku vám predajca zariadenie aktivuje a odovzdá.

5. Nové zariadenie máte konečne doma a môžete ho plnohodnotne používať.
V prípade, že patríte do skupiny oprávnených užívateľov a chcete získať svoj digitálny príspevok, vyplňte registračný formulár.
 

 Notebook alebo tablet pre žiaka zaplatený dotáciou

Zoznam produktov, ktorým bola pridelená dotácia

Kompletný zoznam oprávnených zariadení si môžete vybrať podľa použitia, operačného systému Windows alebo MacOS, podľa farby alebo výkonnosti. Vyberte si z našej ponuky notebook herný, notebook pre študenta, notebook pre tvorbu videa (profesionálne alebo grafické).

​Aká bude kúpna cena?

Z ceny zariadenia poskytujeme zľavu ako bonus -350€ 
Na našich stránkach nie je táto výška zľavy odpočítaná. Pre tých, ktorí získajú štátnu dotáciu na notebook alebo tablet, bude zo zľavnenej ceny ešte odpočítaná štátna dotácia.

Príklad č.1
zariadenie: notebook HP alebo tablet Lenovo
predajná akciová cena: 299€
dotácia: -350€
doplatok: bez doplatku (notebook alebo tablet bez doplatku) 
cenový rozdiel -50€ sa nevie preniesť na ďalší nákup

Príklad č.2
zariadenie: notebook Asus alebo tablet Apple
predajná akciová cena: 350€
dotácia: -350€
doplatok: bez doplatku (notebook alebo tablet  bez doplatku) 

Príklad č.3
zariadenie: herný notebook Acer alebo tablet Apple
predajná cena: 850€
dotácia: -350€
doplatok: 500€ (notebook alebo tablet s doplatkom) 
Kto má na príspevok nárok? 

Často kladené otázky

Dokedy je možné o príspevok požiadať a uplatniť si ho?

Žiaci a ich zákonní zástupcovia môžu o príspevok požiadať do 30. júna 2023. Uplatnenie príspevku je možné do 31. októbra 2023

Je potrebné k registrácii prikladať aj nejaké potvrdenia o príjme?

Nie, nie je. Údaje všetkých zaregistrovaných žiakov a ich zákonných zástupcov v jednotlivých štátnych registroch overí priamo realizátor projektu.

Na aké zariadenia sa digitálny príspevok vzťahuje?

Projekt Digitálny Žiak rešpektuje individuálne a špecifické potreby jednotlivých žiakov, a práve z tohto dôvodu ho môžu zákonní zástupcovia použiť na zakúpenie digitálneho zariadenia, ktoré je pre ich dieťa najvhodnejšie.

Notebook , počítač All in one a tablet musí spĺňať aspoň minimálne požiadavky

V danom ponímaní sa jedná štandardne o zariadenia typu Notebook, All in one počítač alebo tablet s uhlopriečkou displeja nie menšou ako 25 centimetrov (10 palcov a viac).
 

 • displej s minimálnym rozlíšením 1366 x 768 pixelov;
 • minimálne jeden fyzický port pre pripojenie periférií: HDMI
 • fyzickú (hardware) slovenskú klávesnicu ako súčasť zariadenia alebo pripojiteľnú fyzickými portami zariadenia, alebo bezdrôtovo
 • funkcia ovládania kurzora, vstavané alebo pripojiteľné fyzickými portami zariadenia alebo bezdrôtovo (myš, dotykový displej, touchpad a pod.)
 • zabudovanú kameru, reproduktory a mikrofón;
 • funkcionalita pripojenia na Wi-Fi
 • rozhranie pre možnosť pripojenia k mobilným dátovým službám – v prípade tabletu SIM slot ( integrovaný LTE Modem). Pri ostatných zariadeniach možnosť pripojenia LTE modemu pre 4G sieť

 

 • zariadenie musí mať nainštalovaný užívateľsky jednoduchý operačný systém – jeho najnovšiu verziu, prípadne verziu, ktorá umožňuje aktualizáciu na novšie verzie, je možné ďalej doinštalovať balík kancelárskeho programového vybavenia (software) lokalizovaného do slovenčiny a používaného v školskom prostredí na Slovensku, antivírusový software, a je tiež kompatibilné s prostredím a aplikáciami využívanými v školskom prostredí – najmä Edunet a pod.
 • zariadenie musí byť nové (vyrobené v roku 2022 a neskôr), má minimálne dvojročnú záruku a garantovanú plnú podporu výrobcu minimálne na tri roky (na hardware a aj software vybavenie)
 • zariadenie musí mať možnosť pripojenia k široko podporovanej online distribučnej platforme voľných a platených aplikácií (vrátane aplikácií ako viki.iedu.sk, Edupage a Slovensko.sk) a ich plnohodnotného používania


* Výška príspevku neohraničuje cenu zakúpeného zariadenia. Užívateľ digitálneho príspevku/zákonný zástupca môže s vlastným doplatkom nakúpiť zariadenie a príslušenstvo aj nad rámec technickej špecifikácie a hodnoty príspevku.

* Digitálny príspevok je možné využiť aj na nákup príslušenstva k info-komunikačným technológiám, software a školení, výlučne však ako súčasť dodávky zariadenia spĺňajúceho vyššie uvedené parametre.
 

 

Môžem si zakúpiť notebook aj na splátky s kombináciou dotácie?

Informáciu preverujeme a čoskoro vám ju poskytneme.

Môžem si nevyčerpanú čiastku dotácie preniesť na ďalší nákup?

Nevyčerpanú čiastku nie je možné preniesť na ďalší nákup, nakoľko dotácia je viazaná len na jeden nákup / registrácia. 
 

V prípade doplňujúcich otázok sa môžete obrátiť aj na našu zákaznícku podporu.

Tá je dostupná každy deň v čase od 7:00 – 19:00

Vyberte si z našej ponuky tablet alebo notebook od výrobcov Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft, MSI, Razer alebo niektorý z renovovaných modelov v bezkonkurenčnom pomere cena/výkon so zárukou.

*Digitálny príspevok nie je možné využiť na nákup bielej alebo spotrebnej elektroniky, herných konzol, mobilných telefónov, audio systémov, televízorov a pod. Viac podrobností nájdete v zmluvných podmienkach.

Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 

NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

 

 

Sídlo firmy:

Ján Šuhaj - JaS Comp
IČO: 44 656 297
IČ DPH: SK1080383040
Vysoká ulica 404/50
054 01 Levoča
Prevádzka:
JaS Comp - servis a predaj počítačov
Vysoká ulica 404/50
054 01 Levoča 

Otváracia doba:

Pondelok - Piatok - 15:00 - 19:00
Sobota - 09:00 - 12:00
Nedeľa - 18:00 - 20:00

Kontakty
Logo
Zákaznícka podpora JaS Comp
Zákaznícka podpora JaS Comp
(Po-Pia, 15-19 hod., So 09-12 hod., Ne 18-20 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk